Víno Ludvik

Už 24 rokov vyrábame 100% slovenské vína, čo to znamená:

Naše vína vyrábame z hrozna vlastnoručne vypestovaného na Slovensku v našich vinohradoch v Modre, červené hrozno okrem Svätovavrineckého nakupujeme z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Víno dorábame a fľašujeme v pivniciach VínoLudvik v Pezinku.

Kladieme veľký dôraz na kvalitu dopestovaného hrozna:

V Modre na 10ha vinohradov pestujeme prevažne biele odrody: pre Modru typické Dievčie hrozno (Leánka), Veltlínske zelené na ľadové a slámové zbery, Rulandské biele, Feteasca Regala (Pesecká Leánka), Chardonnay a modrú odrodu Svätovavrinecké. Naše vinárstvo sme založili v roku 1989 ako otec a syn. O vinohrady sa stará Ing. Ľudovít Žofiak starší, ktorý naplno využíva svoje dlhoročné skúsenosti a vysokoškolské vzdelanie poľnohospodárskeho zamerania.

Orientujeme sa na výrobu vysoko kvalitných akostných vín s prívlastkom prevažne z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Tie najlepšie červené vína vyzrievajú v nových dubových barikových sudoch. Každoročne sa usilujeme o mimoriadnu kvalitu našich vín, o čom svedčia aj mimoriadne úspechy na degustačných výstavách doma aj vo svete. Výrobu vína a jeho finalizáciu má na starosti Ing. Ľudovít Žofiak mladší, absolvent Vysokej školy poľnohospodárskej, odbor vinohradníctvo, v Ledniciach na Morave.

Naše vinárstvo a vinohrady

Sme malá rodinná vinárska a vinohradnícka firma. Od roku 1989 obhospodarujeme 10 ha vlastných viníc v Modre. Vyrábame limitované množstvá kvalitných vín s dôrazom na vysokú kvalitu hrozna. Hrozno oberáme ručne do malých bedničiek. Vo viniciach nepoužívame herbicídy.
V Pezinku vlastníme vínne pivnice, kde dorábame kvalitné prívlastkové a značkové vína modernými technológiami. Naša ročná produkcia je cca 80 tis.fliaš. Biele vína pochádzajú prevažne z našich viníc v Modre, príležitostne nakupujeme kvalitné hrozno od iných pestovateľov, aby sme tak doplnili odrodovú skladbu našich vín. Červené hrozno nakupujeme od slovenských pestovateľov prevažne z juhu Slovenska z teplých svahov pri povodí rieky Dunaj. .

Firmu sme založili ako otec a syn. Dnes je otec vitálny osemdesiatnik s nevyčerpateľnou energiou, ktorý denne od ranných hodín ošetruje vinohrady. Jeho celoživotné skúsenosti v oblasti pestovania viniča sú nenahraditeľné. V Modre ho často vidíte ako sa presúva z jedného vinohradu do druhého na konci mesta v malom traktore ovešanom ťažkou technikou či už na plečkovanie alebo snímanie viniča a pod.

Naše vína sa dostali do Národného Salónu Vín, do Siene Slávy SR, získali niekoľko Šampiónov a veľa zlatých medailí na degustačných súťažiach. Pripíjali si ním Prezidenti V4 ako aj hostia na Plese v Opere. Tak trochu neskromne sa pochválime, keď povieme, že náš Veltlín je už legendou a Sauvignon Blanc chutí lepšie ako Sauvignon z Nového Zélandu /tak ho ocenili naši hostia z Nového Zélandu/.

 

Robíme degustácie vín v historickej pivnici s výkladom nášho enológa.


Objednávky vína

0905 598 229

e-mail: vinoludvik@vinoludvik.sk

Rozvoz vín BA a okolie ZDARMA, odber min 6 fliaš. Ostatné regióny kuriérom po dohode alebo zdarma pri väčšej objednávke.


Degustácie s večerou v historickej vínnej pivnici

0915 408 350

VINÁREŇ U LUDVIKA v Modre

www.vinarenuludvika.eu

e-mail: vinarenuludvika@gmail.com

Vínna reštaurácia Vináreň u Ludvika, predaj a degustácie vín z vinárstva VínoLudvik, Dukelská 2, Modra.

Unknown0