VINKOVIČ – vinohradníctvo-vinárstvo

Ako vinári pôsobíme na Slovensku od roku 2002, no naši rodičia a prarodičia nám odovzdali to najcennejšie. Gróf Pálffy zavolal z Juhoslávie našich prarodičov, aby mu obhospodarovali vinice a sady v okolí Smoleníc. Ich meno dalo názov nášmu vinárstvu. Špecializujeme sa na tradičné odrody Malých Karpát, no nájdu sa u nás v pivnici aj odrody nové, moderné. Dominantnými sú odrody Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Tramín červený, Müllet Thurgau, no tiež nie veľmi známa odroda Kerner, ktoré dopestúvame na 5 hektároch vlastných viníc.

Víno ako nápoj sprevádza ľudstvo počas celej histórie.V starovekom ríme patril ku každodennému životu, v gréckej mytológii malo víno svojho boha:  DIONÝSOS- syn Dia a dcéry kráľa Kadma Semely, boh vína a vinohradníctva, úrody a plodnosti.
V hebrejskej biblii je víno "VINUM BONUM LAETICIAT COR HOMINIS" nápoj rozveselujúci srdce človeka .

Shakespearove : Piť či nepiť? nás sprevádza neustále, a najnovšie štúdie lekárov zaoberajúcich sa vplyvom vína na ľudský organizmus preukazujú jeho pozitíva.
Ale nezabúdajme na jedno veľmi dôležité: všetko s mierou.(najmä fajnového ako hovoria zrelší vekom)


V prípade záujmu si môžte zakúpiť vína na adrese Pezinská 8, Vinosady po dohovore na tel. čísle 0903 85 85 85.

Ponúkame pre Vás veľmi zaujímavú a zriedkavú odrodu vína "KERNER", ktorá patrí medzi veľmi rozšírené odrody v Nemecku, táto odroda je kríženec odrôd Trolínske a Rizling rýnsky.

Obzvlášť zaujímavá je ponuka polosladkých vín z odrôd Rizling vlašský, Veltlínske zelené, Chardonnay a Rizling rýnsky.

Naďalej zabezpečujeme rozvoz tovaru od Senca až po Martin, v prípade záujmu nás určite kontaktujte!!! Ponúkame možnosť darčekových balení, vína na svadby alebo iné výročné udalosti.Tiež zabezpečujeme degustácie našich vín s občerstvením (pečené prasiatko, kurčatá, obložené misy):